Metodický seminář a Vánoční setkání učitelů ruštiny

Kdy? 17. prosince, od 14. hod.

V Ruském centrum ZČU se bude od 14. hodin konat další seminář pro ruštináře věnovaný metodice výuky jazyka, moderním studijním materiálům, aktuální problematice současné ruštiny a ruské kultury, a především novoročním tradicím a jazyku svátků. Program budou tvořit workshopy, prezentace a praktické kurzy, při kterých vystoupí vedoucí Ruského centra Vlasta Klausová (UJP ZČU), metodik Ruského centra Varvara Golovatina (UJP ZČU). Speciální host – Jiří Klapka (Praha).

Také se můžete těšit na sváteční posezení u čaje.

Zájemci se mohou přihlásit na adrese golotvav@ujp.zcu.cz nebo pomocí formuláře.

Seminář je součástí profesních setkávání učitelů ruštiny ZŠ, SŠ, VŠ a jazykových škol Plzně a Plzeňského kraje, která tradičně probíhají v Ruském centru na UJP ZČU již 10 let (od založení Ruského centra v r. 2012). Cílem projektu je metodická, didaktická a informační podpora vyučujících, pomoc v rozvoji jejich jazykových dovedností a také utváření profesní společnosti rusistů v západních Čechách.

Seminář je financován z prostředků grantu Fondu „Russkij mir“, který Ruské centrum opakovaně obdržel. Seminář je též akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako součást dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) pod číslem jednacím MSMT-32917/2018-2-996. Splňuje podmínky stanovené MŠMT a je možné jej zařadit do žádosti o dotaci v rámci Šablon pro ZŠ a SŠ v kategorii DVPP.